ZASTOSOWANIE KONSTRUKCJI STALOWYCH W BUDOWNICTWIE PRZEMYSŁOWYM daje oszczędności

Konstrukcje stalowe to obecnie najpopularniejsza baza do budowy obiektów przemysłowych. Co ważne ta technologia jest uważana za wysoce ekonomiczną ze względu na szybkość budowy, prostotę konstrukcji i ceny surowców.  Znajdują one uznanie w nowoczesnym i ciągle rozwijającym się budownictwie przemysłowym. Od jakiegoś czasu konstrukcje stalowe są również wykorzystywane przy budowie mniejszych obiektów takich jak domki jednorodzinne.

Hale stalowe Amwin to dobry przykład jakościowego budownictwa przemysłowego.

Hale stalowe zbudowane z płyt warstwowych

Rodzaj materiału, jakim pokryte są ściany i dach należy dopasować do rodzaju działalności. Hale te odznaczają się łatwym montażem oraz krótkim czasem powstania całego obiektu. Inwestorzy cenią je zwłaszcza za niskie koszty ich eksploatacji. Rozwiązanie to warto wybrać z uwagi na samą konstrukcję płyt warstwowych. Blacha stalowa posiada rdzeń, którego zadaniem jest izolacja. Do stworzenia blachy stalowej stosuje się ocynkowaną blachę odpornej na warunki atmosferyczne. Rdzeń budowany jest ze styropianu, pianki lub wełny mineralnej, w zależności od preferencji klienta. W przypadku budowania hali o wysokich standardach sanitarnych można zastosować płyty ze stali nierdzewnej, które posiadają zwiększoną odporność na ścieranie i można w łatwy sposób wyczyścić je ciśnieniowo oraz z pomocą środków chemicznych. Hale stalowe znajdują zastosowanie jako:

  • hale produkcyjne
  • hale rolnicze
  • hangary
  • warsztaty
  • magazyny
  • hale widowiskowe

Konstrukcje stalowe z profili zamkniętych

Profile stalowe znajdują zastosowanie szczególnie w konstrukcjach drugorzędnych. Budowane są z nich między innymi hale produkcyjne. Istnieje również możliwość stworzenia na zamówienie profili niestandardowych. Kształtowniki zamknięte są pomocne w trakcie tworzenia projektów maszynowych oraz budowlanych o bardzo wysokich wymaganiach co do ich wytrzymałości, oraz staranności wykonania. Z uwagi na rodzaj nośności tworzonego obiektu trzeba wybrać między profilami giętymi na zimno a walcowanymi na gorąco.

Profile zamknięte wykorzystuje się w:

  • bramach i ogrodzeniach
  • konstrukcjach ramowych
  • konstrukcjach drugorzędnych ścian
  • konstrukcjach dachów do oparcia obudowy

Hale namiotowe

Konstrukcje stalowe coraz częściej wykorzystywane są przy budowie hali namiotowych. Cenione na rynku są hale namiotowe, montowane przy konstrukcji aluminiowej. W przypadku całorocznych hal namiotowych jednak lepiej zastosować trwalszą konstrukcję stalową.